ESKULIAPIADA 2025
8 kwietnia 2025 roku, przedstawiciele klas ósmych w składzie: Tosia Kos, Paulina Czaja, Julek Mróz i Wojtek Gwadera wzięli udział w IV edycji Tyskiej Eskulapiady organizowanej przez Zespół Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach.
Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu zdrowia, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz przenoszenia rannego na noszach. Wysokie również wysokie umiejętności na torze sprawności fizycznej.
Nasza szkoła okazała się najlepsza
Tosia, Paulina, Julek i Wojtek zajęli I miejsce
GRATULUJEMY!!!
Szkoła Mundurowa... czemu nie?!
W poniedziałek - 7 kwietnia 2025 roku - nasi uczniowie mieli okazję spotkać się z przedstawicielami szkoły mundurowej – Technikum nr 8 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku z Katowic.
Podczas spotkania zaprezentowano elementy musztry wojskowej oraz przedstawiono ofertę edukacyjną szkoły, w tym kierunki kształcenia związane ze służbami mundurowym
Tyski Mistrz Zdrowego Smaku
2 kwietnia 2025 roku, uczniowie naszej szkoły - Kacper Ogórek i Nikodem Kosma - wzięli udział w pierwszej edycji konkursu "Tyski Mistrz Zdrowego Smaku".
Obaj chłopcy wykazali się szeroką wiedzą o zdrowym stylu życia oraz przygotowali pyszne danie.
Gratulujemy udziału w konkursie!
1
"Różni lecz równie ważni"
2 kwietnia 2025 roku nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W tym dniu w naszej szkole było bardzo kolorowo a na korytarzach można było zapoznać się z różnymi informacjami dotyczącymi autyzmu.
Klasy I-III wzięły udział w szkolnym konkursie plastycznym: "Przez niebieskie okulary", a efekty ich prac można podziwiać na szkolnym korytarzu.
6
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia 2025 roku, klasa 6c wraz z wychowawczynią - Panią Joanną Kutniowską i Panią Katarzyną Kuś - reprezentowała naszą Szkołę w spotkaniu integracyjnym organizowanym przez Urząd Miasta Tychy i Zespół Szkół Specjalnych nr 8 w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszym mieście. Mieliśmy okazję do wspólnego promowania solidarności i akceptacji dla osób z autyzmem oraz budowania świadomości społecznej w tym zakresie. Dziękujemy za zaproszenie!
Tyski Mistrz Zdrowego Smaku
1 kwietnia 2025 roku, uczennica Hanna Pałys z klasy 3a oraz uczennica Emilia Sojka z klasy 3c reprezentowały naszą szkołę podczas konkursu kulinarnego "Tyski Mistrz Zdrowego Smaku". Gratulujemy zajęcia wysokiego miejsca i dalszych sukcesów!!!
Pasowanie na czytenika
31 marca 2025 roku, klasy pierwsze naszej społecznosci szkolnej, zostały pasowane na czytelników.
Uroczystość ta, to wyjątkowe wydarzenie, które zachęca dzieci do czytania i poznawania świata książek. Taka uroczystość nie tylko zachęca dzieci do rozwijania pasji do książek, ale także stwarza wyjątkową atmosferę wspólnego świętowania.
Życzymy wszystkim uczniom mnóstwo radości, inspiracji i przygód podczas czytania. Niech każda strona otwiera przed Wami nowe horyzonty!
AUKSO w Mediatece
27 marca 2025 roku klasa 4c miała okazję uczestniczyć w wydarzeniu muzycznym, które odbyło się w Mediatece w Tychach. Koncert pod nazwą "AUKSO: Muzyka w brzuchu i w zepsutym komputerze" był niezapomnianym widowiskiem z udziałem renomowanej tyskiej orkiestry AUKSO.
Podczas tego wyjścia mieliśmy możliwość poznawania różnorodnych instrumentów muzycznych. Prowadzący warsztaty zaprezentowali nam ciekawe aranżacje współczesnych utworów, które wzbudziły zachwyt zarówno wśród dzieci, jak i opiekunów. Atmosfera koncertu była niezwykle inspirująca i edukacyjna.
Wyjątkowym elementem tego wydarzenia była możliwość aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Każdy z nas mógł dzielić się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą z prowadzącą warsztaty, co sprawiło, że czuliśmy się częścią muzycznego projektu. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał broszurę, która była pamiątką z koncertu oraz źródłem dodatkowych informacji na temat orkiestry i utworów.
Wyjście do Mediateki było wspaniałą okazją do rozwijania muzycznych zainteresowań oraz spędzenia czasu w inspirującym otoczeniu. Z pewnością pozostanie ono na długo w naszej pamięci.
"Świadectwo dobra..."
24 marca Szkolne Koło Wolontariatu odwiedziło chorych i podopiecznych tyskiego hospicjum.
Wszystkie zebrane dary w naszej szkole, czyli maskotki i artykuły pielęgnacyjne zostały przekazane na ręce Społecznego Stowarzyszenia im. św. Kaliksta w Tychach.
Pluszaki oraz piękne kartki okolicznościowe, były wręczane osobiście podopiecznym hospicjum.
Serdeczny uśmiech, drobny gest, czy nawet krótka rozmowa jest iskrą i motywacją dla osób zmagających się z chorobą i bólem.
W czasie wizyty młodzież usłyszała słowa: "Jesteście świadectwem dobra na świecie".
Czujemy się w obowiązku, aby przekazać te słowa społeczności szkolnej.
DOBRO z jakim odwiedziliśmy hospicujum, było naszym wspólnym dziełem.
BO RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!
Perła Paprocan
23 marca odbyła się 41 edycja Perły Paprocan. Przedstawiciele naszej szkoły po raz drugi dołączyli do grona wolontariuszy dbając o bezpieczeństwo uczestników.
Było głośno i radośnie.
4
Zajęcia laboratoryjne dla klas ósmych
19 marca 2025 roku uczniowie dwóch klas ósmych brali udział w zajęciach laboratoryjnych organizowanych przez Pałac Młodzieży w Katowicach.
Czas ten, to połączenie ciekawej formy nauki, współpracy oraz integracji uczniów.
W czasie 1,5 godzinnych eksperymentów uczniowie samodzielnie wykonywali i opisywali ciekawe doświadczenia, które utrwalały nabytą wcześniej wiedzę.
6
Euroweek
Euroweek - Międzylesie 15 -19 marca 2025 roku - to niezapomniane doświadczenie naszych uczniów, którzy mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w edukacyjnym projekcie, rozwijającym umiejętności językowe, współpracę w grupie oraz otwartość na różnorodność kulturową.
Dzięki inspirującym warsztatom, interaktywnym zajęciom i spotkaniom z wolontariuszami z różnych krajów, nasi uczniowie zdobyli cenne doświadczenia i wspomnienia, które na długo pozostaną w ich sercach.
A. Szczęsna
3
POWIATOWY KONKURS WIELKIE RELIGIE ŚWIATA
19 marca 2025 roku w naszej szkole odbyła się XII edycja powiatowego konkursu Wielkie Religie Świata. Jest to konkurs interdyscyplinarny obejmujący wiedzę z zakresu historii, kultury, sztuki i oczywiście religioznawstwa. Nasz konkurs wpisany jest na listę konkursów kuratoryjnych, co dla zwycięzców przekłada się na wpis na świadectwo ukończenia klasy ósmej i dodatkowe punkty przy naborze do szkół średnich.
W tym roku po raz kolejny I miejsce zdobyli uczniowie z SP 10 w Tychach. II miejsce przypadło uczniom reprezentującym SP14, natomiast na III miejscu uplasowały się uczennice SP40, czyli reprezentujące naszą szkołę.Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana. Wszyscy zawodnicy wykazali się dużą wiedzą na temat największych współczesnych religii oraz przygotowali ciekawe prezentacje. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Dla naszych gości poczęstunek w formie pysznych domowych ciast przygotowali uczniowie klasy 6a, klas 5 oraz 4b.
W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom zaangażowanym w organizację konkursu.
red. Danuta Stoch10
Pierwszy Dzień Wiosny - 21 marca
Pierwszy dzień wiosny uczniowie naszej szkoły spędzili w malowniczych Paprocanach, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Były gry, zabawy i wspólny spacer, który pozwolił cieszyć się budzącą się do życia przyrodą. To był doskonały sposób na aktywne i radosne świętowanie nadejścia wiosny!
Dzień Babci i Dziadka w klasie 2b
30 stycznia 2025 roku, klasa 2b zorganizowała spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na przybyłych gości czekały wspaniałe występy dzieci, mały poczęstunek, fotobudka oraz warsztaty florystyczne pod czujnym okiem kwiaciarki, Pani Justyny. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za przygotowania oraz dziadkom za przybycie i serdeczne słowa.
Warsztaty dla uczniów klas ósmych
W środę - 29 stycznia 2025 roku - uczniowie klas ósmych wzięli udział w wyjątkowych warsztatach na temat budżetu obywatelskiego i działalności samorządów. Spotkanie poprowadził radny miasta Tychy, Pan Mikołaj Figlarski, który przybliżył uczniom, jak działa budżet obywatelski i dlaczego jest ważny dla lokalnej społeczności.
Warsztaty trwały trzy godziny lekcyjne i składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Po ciekawym wykładzie uczniowie wcielili się w rolę obywateli, przygotowując własne projekty do budżetu obywatelskiego. Ćwiczyli przy tym argumentację, planowanie i współpracę.
Spotkanie pokazało, że młodzież ma świetne pomysły na ulepszanie swojej okolicy i chętnie angażuje się w życie społeczne. Kto wie – może już wkrótce któryś z uczniowskich projektów trafi pod głosowanie?
Radosław Pyrtek
1
Akcja - Święta w blasku miłości
W sobotę, 21 grudnia 2024 roku, przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu, pod czujnym okiem naszego Pana Dyrektora, przekazali zgromadzone wcześniej dary, członkom FUNDACJI WOLNE MIEJSCE, która jest inicjatorem i wykonawcą przedsięwzięcia Metropolitarna Wigilia Dla Samotnych w Katowicach.
Podczas pobytu w siedzibie Fundacji, uzyskaliśmy informacje, iż posiłki przygotowane na Śląsku, trafią do Warszawy, Torunia oraz zalanych Głuchołaz. Nasi uczniowie oraz obecna na miejscu kadra pedagogiczna, wzięli czynny udział w przygotowaniach do wspomnianego wyżej przedsięwzięcia.
W mistrzowskim stylu, wspólnie z innymi wolontariuszami poradzili sobie z 750 kg cebuli. Panująca na sali atmosfera radości, życzliwości i zaangażowania, zdecydowanie korzystnie wpływała na podejmowane działania mimo, że niektórzy "tonęli we łzach".
W ramach prowadzonej szkolnej akcji, członkowie naszego koła pomagali w pakowaniu i segregowaniu prezentów oraz wypisywaniu świątecznych życzeń na kartkach.
Niezapomniane doświadczenia zabraliśmy ze sobą do swoich domów i bliskich. Teraz możemy jeszcze goręcej i radośniej przeżywać nadchodzące święta, potwierdzając tym samym, że dobro uskrzydla.
Dziękujemy tym darczyńcom, którzy wsparli pięknymi kartkami, stroikami i ozdobami naszą akcję pt. "ŚWIĘTA W BLASKU MIŁOŚCI".
Życzymy Wszystkim zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.
2
Spektakl klasy 6a - Baśniowy Ambaras
19 grudnia 2024 roku, klasa 6a zaprezentowała najmłodszym uczniom naszej szkoły przedstawienie zatytułowane Baśniowy Ambaras. Młodzi widzowie mogli śledzić skomplikowane losy bajkowych bohaterów we współczesnym świecie, a następnie odpowiadać na pytania dotyczące spektaklu. Uczniowie klasy 6a doskonale wcielili się w odtwarzane postacie, co spotkało się z uznaniem uczniów klas 1-3 naszej szkoły. Przedstawienie powstało pod opieką pani Danuty Stoch.
Bieg Dziewięciu Górników
W poniedziałek 16 grudnia 2024 roku, przedstawiciele naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w Biegu Dziewięciu Górników, organizowanym przez Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.
Tym wydarzeniem uczcili pamięć poległych w trakcie pacyfikacji kopalni „Wujek” podczas stanu wojennego.
W biegu brało udział ponad 1000 uczestników z województwa śląskiego i nie tylko. Każda z drużyn obrała za patrona biegu jednego z zabitych górników. Naszym patronem został Bogusław Kopczak.
Spotkanie autorskie z Panią Julią Hantulik
16 grudnia 2014 roku, w naszej szkole, odbyło się spotkanie autorskie z Panią Julią Hantulik - absolwentką naszej szkoły, która niedawno wydała swoją pierwszą powieść. Gościem specjalnym był Pan Wojciech Rerich - były dyrektor szkoły oraz nauczyciel języka polskiego Pani Julii.
Ponadto, w rozmowie uczestniczyli: Pan Dyrektor Daniel Kopiński oraz Pani Joanna Kośmińska. Wywiadu wysłuchali uczniowie klas ósmych, którzy mieli również możliwość przygotowania swoich własnych pytań dotyczących procesu twórczego,czy też inspiracji autorki.
Po spotkaniu klasa VIII B oraz VIII C uczestniczyła w warsztatach literackich prowadzonych przez Panią Julię.
Świąteczne spotkanie społeczności szkolnej
11 grudnia 2024 roku, jak co roku, w naszej szkole, miało miejsce świąteczne spotkanie społeczności szkolnej.
W trakcie naszego "standing party" miało miejsce wiele wyjątkowych atrakcji, które zachwyciły uczestników i wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.
Jasełka przygotowane przez klasy drugie były głównym punktem programu. Mali aktorzy, przebrani w barwne kostiumy, zaprezentowali tradycyjną historię Bożego Narodzenia, wywołując wzruszenie i uśmiechy na twarzach widowni.
Klasy 4-8 przygotowały występ wokalny z kolędami i pastorałkami, które wprowadziły zebranych w magiczny nastrój Bożego Narodzenia.
Ponadto, na minikiermaszu oferowano szeroki wybór pysznych domowych ciast, które można było zakupić i delektować się nimi przy filiżance aromatycznej kawy lub zimowej herbaty. Był to doskonały moment na chwilę odpoczynku i rozmów w przyjemnej atmosferze. Spotkanie na stojąco, sprzyjało integracji i wspólnemu spędzaniu czasu, a świąteczna muzyka w tle dodawała uroku całemu wydarzeniu.
Cały dochód z kiermaszu przeznaczony został na wsparcie szkolnych inicjatyw oraz pomoc potrzebującym, co dodatkowo podkreśliło ducha wspólnoty i solidarności. Był to niezapomniany dzień pełen radości i świątecznej magii.
16
Mikołajki 2024
6 grudnia 2024 roku, w sali gimnastycznej naszej szkoły, Rada Osiedla ,,ZET" zorganizowała dla uczniów klas 1-4 estradowe show grupy Roko i Colino. Całe to przedsięwzięcie odbywało się w ramach szkolnych Mikołajek.
Bardzo dziękujemy Radzie Osiedla ,,ZET" za tak miłą inicjatywę.
3
Międzynarodowy Dzień Życzliwości
21 listopada obchodzony jest dzień pełen uśmiechów, dobrych słów, uczynków i pozytywnych emocji, czyli Międzynarodowy Dzień Życzliwości.
Z tej okazji, po raz kolejny udowodniliśmy, że życzliwość w naszej szkole nie jest abstrakcyjnym pojęciem!
Uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły - wszystkim uczestnikom naszego challengu pod hasłem: "Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwym" - życzymy, aby każdy Wasz dzień był pełen miłych słów i pełen wzajemnej życzliwości!
20
Kadeci w służbie edukacji dla bezpieczeństwa
W środę 20 listopada 2024 roku, uczniowie klas 8 uczestniczyli w warsztatach realizowanych przez Szkołę Kadetów – Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku-Białej w ramach projektu edukacyjnego „Kadeci w służbie edukacji dla bezpieczeństwa”.
Program obejmował:
Zasady reagowania i udzielania pomocy w sytuacjach kryzysowych;
Podstawy terenoznawstwa;
Przygotowanie do szkolenia strzeleckiego.
Projekt został zrealizowany pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.
"Sto lat złotówki"
Sto lat temu, w 1924 roku, Polska przeszła przez kluczowy moment w swojej historii gospodarczej - wprowadzenie polskiego złotego jako oficjalnej waluty kraju. Z tej okazji w naszej szkole zrealizowaliśmy projekt interdyscyplinarny zatytułowany „100 lat złotówki”.
W listopadzie 2024 roku, w ramach projektu uczniowie klas 4-8 projektowali plakaty, tworzyli komiksy i pisali wiersze, których tematem była polska waluta. Najciekawsze prace przez 2 tygodnie były eksponowane w amfiteatrze; największym zainteresowaniem cieszyła się jednak gablota z kolekcją starych monet i banknotów przygotowana przez Pana Ryszarda - kolekcjonera i jednocześnie naszego konserwatora. Uczniowie klas starszych również podczas lekcji realizowali różne zadania.
Zespół humanistyczny
Podczas lekcji historii uczniowie analizowali zmiany złotego na przestrzeni ostatnich 100 lat. Szczególną uwagę poświęciliśmy postaci Władysława Grabskiego, który odegrał kluczową rolę w wprowadzeniu polskiego złotego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wyglądały dawne monety oraz dowiedzieć się, co znajdowało się na ich awersach i rewersach. Na zakończenie zajęć, w ramach podsumowania, uczniowie wzięli udział w interaktywnym teście sprawdzającym wiedzę na temat polskiego złotego i jego historii. Na lekcjach języka polskiego klasy 5 i 6a czytali komiks: „Przygody przedsiębiorczego Jacka”, nawiązujący do książki J. Korczaka „Bankructwo małego Dżeka”. Poznawali pojęcia z zakresu ekonomii oraz rozwiązywali krzyżówkę.
Zespół matematyczno – przyrodniczy
Chętni uczniowie wykonywali przygotowane zadania. Za poprawne ich rozwiązanie otrzymywali okolicznościową walutę, wprowadzoną z okazji 100-lecia złotówki o nominale „1 plusa”, którą można wykorzystania na przedmiotach matematyczno-przyrodniczych. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć brykiet stworzony z banknotów o wartości 225 000 zł. Podczas lekcji informatyki projektowali banknoty z wizerunkiem znanych postaci.
Realizowany projekt cieszył się dużym zainteresowaniem, poszerzył wiedzę uczniów na temat polskiej waluty oraz zachęcił ich aktywności i twórczej pracy.
red. D.Stoch
4
11 listopada - Święto Niepodległości
11 listopada 1918 roku to niezwykle ważna data w historii naszej ojczyzny. Po 123 latach niewoli nasz kraj odzyskał upragnioną wolność. W ramach obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Zebraliśmy się, aby wspólnie uczcić pamięć tych, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę.
Akademię przygotowali przedstawiciele klas 8, a oprawę muzyczną klasy 4 i 5.
W atmosferze pełnej zadumy i refleksji mogliśmy poczuć dumę z naszej historii oraz odpowiedzialność za pielęgnowanie pamięci o niej.
Narodowe Święto Niepodległości
W poniedziałek 11 listopada 2024 roku, odbyły się miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości, upamiętniające 106 rocznicę tego wydarzenia.
Tradycyjnie już, nie mogło tam zabraknąć delegacji naszej szkoły reprezentowanej przez Radę Samorządu Uczniowskiego.
Edukujemy na 7
W poniedziałek 21 października 2024 roku, na jednym z boisk kompleksu GKS Tychy odbył się kolejny eliminacyjny turniej piłkarski w ramach projektu "Edukujemy na 7". W turnieju tym wzięli udział nasi uczniowie z klasy 3b.
W rywalizacji uczestniczyło 15 drużyn z Tychów i okolic. Pośród dwusetki zawodników najlepsi okazali się piłkarze i piłkarki ze Szkoły Podstawowej nr 14 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu.
Największą atrakcją tego wydarzenia jest możliwość zagrania w finale na głównej płycie stadionu GKS Tychy w przerwie meczu GKS-u z Arką Gdynia.
4
Perła Paprocan - 20 października 2024
W tegorocznej edycji Biegu Perła Paprocan wspólnie świętowaliśmy sportowego ducha naszej społeczności. Wydarzenie zgromadziło uczniów, rodziców i mieszkańców Tychów, tworząc niezapomniane chwile pełne rywalizacji i radości.
Po zakończeniu biegów, zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami a wszyscy biegacze mogli cieszyć się poczuciem wspólnoty i zdrowej rywalizacji.
Tegoroczny Bieg Perła Paprocan to nie tylko sportowe osiągnięcia, ale przede wszystkim integracja naszej szkolnej społeczności. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie, które sprawiło, że to wydarzenie stało się niezapomniane
18
Dzień Nauczyciela
W piątek 11 października 2024 roku, w naszej szkole, odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela, którą przygotowali uczniowie klas 8 wraz z Samorządem Szkolnym.
Pracownicy szkoły nie tylko usłyszeli życzenia od uczniów oraz Dyrekcji, ale mogli miło spędzić czas w trakcie oglądania zabawnego przedstawienia.
Drodzy Nauczyciele, z okazji Waszego święta, pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność za Waszą codzienną pracę, poświęcenie i pasję, z jaką przekazujecie wiedzę. Dzięki Wam, uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę, ale także uczą się wartości, które będą im towarzyszyć przez całe życie.
Życzymy Wam:
Zdrowia i wytrwałości w realizacji Waszej misji edukacyjnej.
Satysfakcji i radości z każdego dnia spędzonego w szkole.
Uznania i szacunku ze strony uczniów, rodziców i całej społeczności szkolnej.
Dziękujemy za Waszą nieocenioną pracę i życzymy dalszych sukcesów zawodowych oraz osobistych!
4
Ciche przerwy w szkole
W piątek 11 października 2024 roku w naszej szkole odbyła się relaksacyjna przerwa, podczas której uczniowie mogli odpocząć przy kojącej muzyce, spokojnie zjeść śniadanie, poczytać lub po prostu poleżeć.
Serdecznie zapraszamy na kolejną relaksacyjną przerwę w każdy piątek o godzinie 11:30 w sali numer 8.
Do zobaczenia!
Warsztaty pszczelarskie
11 października 2024 roku, w naszej szkole odbyły się warsztaty pszczelarskie. Była to świetna okazja, aby dzieci mogły poznać fascynujący świat pszczół i pracę pszczelarza. Takie zajęcia są nie tylko edukacyjne, ale również bardzo angażujące i zabawne.
Koncert umuzykalniający
Koncerty umuzykalniające w szkołach to świetny sposób na wprowadzenie uczniów w świat muzyki. Takie wydarzenie odbyło się 2 października 2024 roku w naszej szkole. Koncerty edukacyjne wspierają program edukacji muzycznej i wprowadzają najmłodszych w bogaty świat dźwięków.
2
Dzień Języków Obcych
26 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas 4-8 przygotowali piękne plakaty opisujące różne kraje europejskie, a na przerwach słuchali piosenek w różnych językach.
Dziękujemy Wam za zaangażowanie i reprezentowanie wylosowanych krajów, jak również za liczny udział w grze z awatarami.
12
OSIEDLOWY FESTYN RODZINNY
22 września 2024 roku, na obiektach sportowych należących do naszej szkoły, odbył się Osiedlowy Festyn Rodzinny na osiedlu Z w ramach realizacji zadań Budżetu Obywatelskiego.
Wydarzenie to stało się doskonałą okazją do zaprezentowania talentów naszych uczniów z klasy 6b, którzy z wielką radością przygotowywali się do występu.
Ich wielkie zaangażowanie i pasja artystyczna były widoczne na scenie podczas inscenizacji wiersza Juliana Tuwima "Spóźniony słowik" w wykonaniu Liliany, Marysi, Mateusza, Poli oraz Mai.
Następnie, krótkie wiersze Aleksandra Fredy oraz Wisławy Szymborskiej, zaprezentowały Amelia, Liliana oraz Pola.
Na zakończenie programu artystycznego, z wielką gracją, zatańczyły w duecie uczennice Liliana i Victoria.
Występujący uczniowie przygotowali się do prezentacji swoich talentów pod kierunkiem p. B. Orzechowskiej, nad uczestnikami przedsięwzięcia, podczas występu czuwali pani I. Banaś oraz pan B. Łukasik.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom fantastycznego występu! BRAWO!
Dziękujemy również Rodzicom, Uczniom, Społeczności osiedla, którzy dopingowali naszych artystów!
85 rocznica agresji Związku Sowieckiego na Polskę
W niedzielę 15 września 2024 roku, w kościele p.w. św. Krzysztofa w Tychach, odbyła się uroczystość poświęcona 85 rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę we wrześniu 1939 roku, organizowana przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich w Tychach.
Nie mogło tam zabraknąć delegacji naszej szkoły reprezentowanej przez uczniów z klasy 7A.
2024/2025
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Rozpoczęcie roku szkolnego, to zawsze wyjątkowy moment, pełen emocji i oczekiwań. Uczniowie wracają do szkoły po wakacjach, jedni spotykają się ze swoimi kolegami i nauczycielami, a inni dopiero poznają swoich nowych kolegów i nowych nauczycieli.
W tym roku szkolnym, przedstawienie dla klas 1-3 przygotowały klasy trzecie. Podczas uroczystości odbyło się także uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.
10Akademię dla klas starszych przygotowali uczniowie klas szóstych. Zdaniem naszej młodzieży, hasłem wiodącym tego roku szkolnego powinno być zdanie: „SP-40 naszym drugim domem”.
Wszystkim naszym uczniom życzymy wielu sukcesów zarówno dydaktycznych jak i na innych płaszczyznach..